TOP TEN 2020

Letošní protikoronavirová opatření se nepříjemně odrazila i v naší činnosti. Nebyly všechny tréninky, nemohli jsme vyjet na jarní a podzimní soustředění do Teplic, rušily se závody i mezioddílová setkání. V těch několika málo měsících, kdy se cvičit smělo, jsme toho ale stihli poměrně hodně.

V lednu a únoru se naši závodníci zúčastnili turnajů v České Třebové, Kolíně, Benešově a Hradci Králové. V srpnu se uskutečnilo letní soustředění ve Vodňanech s tradičním závěrečným turnajem. Na podzim proběhly bohužel už jen závody pro kategorii mladších žáků U13 a starších žáků U15. A rovnou to byly nominační závody na přebor republiky. Účast na přeboru republiky si letos vybojovali dva naši závodníci. Felix Koschin v kategorii U13 a Vojta Urbančok v kategorii U15. To je veliký úspěch jak pro ně, tak pro náš oddíl. Kromě závodů, kde se hodnotí jak účast na závodech, tak počet vyhraných závodů a umístění, se do celoroční soutěže TOP TEN dají získat body i za účast na trénincích. Od ledna do března a od září do října jsme měli běžné tréninky, letos poprvé dokonce ve dvou tělocvičnách zároveň. Pak už se vevnitř cvičit nesmělo, ale to nás nezastavilo. Na jaře, když bylo pěkné počasí, jsme trénovali ve Stromovce. Od konce listopadu, kdy už počasí cvičení venku nepřálo,  jsme cvičili 2x týdně doma na kondičních on-line trénincích Tabata se Zuzkou. 

Jak je vidět, i letos bylo co hodnotit, a i když bodů nemají ti nejlepší tolik jako v předešlých ročnících, vítězství si plným právem zaslouží.

Vítězství v TOP TEN 2020 a putovní titul NEJLEPŠÍ Z NEJLEPŠÍCH si vybojoval ziskem rovných 600 bodů VOJTA URBANČOK.

Nejlepší desítka závodníků Tatranu za rok 2020:

  1. Vojta Urbančok          600 bodů
  2. Felix Koschin             570 bodů
  3. Sandra Nováková      425 bodů
  4. Sam Vaniš                 320 bodů
  5. Vojta Fryš                  310 bodů
  6. Štěpán Šimek           295 bodů
  7. Oskar Lukeš              265 bodů
  8. Vojta Kucharčík         250 bodů
  9. Ondra Čermák           240 bodů
  10.  Kvido Vaněk              190 bodů